Home » Blog » Grupa BISAR dla Ukrainy. Działaj i pomagaj razem z nami!

Grupa BISAR dla Ukrainy. Działaj i pomagaj razem z nami!

8 lipca 2023

Kryzys demograficzny i braki kadrowe to problemy, z którymi mierzymy się na co dzień, pomagając naszym klientom. Wierzymy jednak, że wspólnie jesteśmy w stanie zrobić o wiele więcej. Każdego dnia aktywnie działamy na rzecz wsparcia najbardziej potrzebujących.

Nie sztuką jest wywiązywać się z naszej misji, którą jest zapewnianie przedsiębiorcom dostępu do odpowiednich pracowników bez względu na granice, dysponując sztabem specjalistów. Znacznie trudniej jest wyjść poza granicę zawodowych kompetencji i zmierzyć się z konsekwencjami dramatów, które bezustannie dzieją się wokół nas.

Grupę BISAR tworzą ludzie świadomi i wrażliwi społecznie, którzy pomoc uskuteczniają nie tylko w ujęciu zawodowym. Jednocząc siły całego zespołu, od początku działań wojennych angażujemy się w pomoc dla obywateli Ukrainy oraz osób, które odważnie walczą w obronie swojej ojczyzny – do czego i Was z całego serca zachęcamy. Jak pomagać? Mamy na to kilka sposobów, które być może Was zainspirują, by zacząć działać.

Wsparcie na BISAR App

Od lat pomagamy naszym sąsiadom z Ukrainy w przyjeździe do Polski, znalezieniu kwaterunku oraz zadowalającego miejsca pracy. Przez ten czas zdążyliśmy poznać i pracować z wieloma wspaniałymi ludźmi. Efektem tego są znajomości, które nieraz przerodziły się w przyjaźnie. Chcąc kontynuować wsparcie dla obywateli Ukrainy również w czasie wojny, uruchomiliśmy specjalną infolinię wsparcia – zarówno dla osób, które przebywają w Polsce, jak i tych pozostających w ojczyźnie.

Obywatele Ukrainy mogą przez całą dobę łączyć się z naszymi konsultantami i uzyskać informacje m.in. o możliwości przyjazdu do Polski, wyrobieniu odpowiednich dokumentów i podjęciu pracy (również dla rodzin obecnie pracujących w Polsce). Pomagamy również w przedłużeniu pobytu.

Aby połączyć się z konsultantem, wystarczy pobrać darmową aplikację Bisar App z Play Store lub AppStore. Infolinia dostępna jest także bez pobierania aplikacji – w takiej sytuacji należy zadzwonić pod numer tel.: +48 58 350 2300

Zbiórki i transport do Ukrainy

Wiemy, jak istotna jest organizacja konkretnych zasobów w czasie wojny. Dlatego od samego początku ataku Rosji na Ukrainę organizujemy zbiórki m.in. kurtek, rękawiczek, bielizny termicznej, butów za kostkę, latarek, zestawów medycznych i homostatycznych, powerbanków i innych niezbędnych produktów. Zapewniamy też ich transport do Ukrainy. Zbiórki organizujemy w Głownie, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Pruszczu Gdańskim i Warszawie. Jeśli chcesz pomóc i przekazać niezbędne produkty, skontaktuj się z naszą infolinią – zadzwoń na numer +48 58 350 2300. Konsultanci przekażą Ci wszystkie niezbędne informacje.

Organizacja pracy i zakwaterowania

Mamy niezbędną wiedzę i narzędzia do pomocy obywatelom Ukrainy w znalezieniu pracy poza ich ojczyzną. Zapewniamy legalizację zatrudnienia i bezpłatne zakwaterowanie w tak trudnym czasie. Gwarantujemy niezbędny transport z Ukrainy – między innymi ze Lwowa, Kijowa czy Łucka.

Ty też możesz pomóc

Konflikt za naszą wschodnią granicą nie ustaje, a poszkodowani nadal potrzebują wsparcia. Jednoczymy siły nie tylko wewnątrz naszego zespołu, ale także wraz z partnerami, organizacjami i szkołami chętnymi do niesienia pomocy tym, którzy w tych niespokojnych czasach potrzebują jej najbardziej. Ty też możesz pomóc – jeśli chcesz dołączyć do jednej z naszych inicjatyw, skontaktuj się z infolinią, dzwoniąc pod numer +48 58 350 2300. Poinformujemy Cię o najbliższych inicjatywach. Pamiętaj, że razem możemy więcej.

Zachęcamy też do obserwowania nas w social mediach – tam na bieżąco relacjonujemy przebieg naszych działań pomocowych dla Ukrainy.